Zuhause / Toggle Switches / 100AWSP1T2B4VS3QE
minImg
100AWSP1T2B4VS3QE
E-Switch
Produkt-Nr.:
100AWSP1T2B4VS3QE
Hersteller:
E-Switch
Beschreibung:
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Bushing Thread Unthreaded
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard Round
Panel Cutout Dimensions -
Current Rating (Amps) 5A (AC/DC)
Circuit SPDT
Actuator Length 7.62mm
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 100A
Voltage Rating - DC 28 V
Switch Function On-On
Voltage Rating - AC 120 V