100NH00M
Eaton - Bussmann Electrical Division
Produkt-Nr.:
100NH00M
Beschreibung:
FUSE SQUARE 100A 500VAC RECT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Applications Electrical, Industrial
Response Time -
Approval Agency CE, VDE
Current Rating (Amps) 100A
Fuse Type Square
Breaking Capacity @ Rated Voltage 120kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 1.929" L x 1.181" W x 1.969" H (49.00mm x 30.00mm x 50.00mm)
Product Status Obsolete
Series -
Package / Case Rectangular, Blade
Voltage Rating - AC 500 VAC