10115788-008LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
10115788-008LF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN EDGE DUAL FMALE 36POS
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Number of Positions 36 (20 + 16 Power)
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold or Gold, GXT™
Flange Feature Straddle Mount Opening, Unthreaded, 0.154" (3.90mm)
Contact Type -
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Board Edge, Straddle Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)