10116657-052FSLF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
10116657-052FSLF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN SKT SODIMM 200POS SMD REV
Benutzer handbuch
Number of Positions 200
Color Black
Contact Finish Thickness Flash
Contact Finish Gold
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type DDR2 SDRAM
Standards -
Mounting Feature Reverse
Card Thickness 0.039" (1.00mm)
Insertion Angle 30° Angle
Series -
Connector Style SODIMM
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Features Board Guide, Latches
Height 0.205" (5.20mm)