10132446-18LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
10132446-18LF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN PLUG HSG 18POS 3.00MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Number of Rows 2
Number of Positions 18
Color Black
Contact Type Male Pin
Row Spacing 0.118" (3.00mm)
Mounting Type Panel Mount
Fastening Type Locking Ramp
Product Status Active
Insulation Material Thermoplastic
Series Minitek® Pwr 3.0 High Current
Note Contacts Not Included
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.118" (3.00mm)