103MSR400K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
103MSR400K
Beschreibung:
CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
Auf Lager : 3108
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.413" L x 0.217" W (10.50mm x 5.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 176.839 Ohms
Ratings -
Series MSR
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 10000 pF