103R-391FS
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
103R-391FS
Beschreibung:
FIXED IND 390NH 635MA 240MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 22 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Tolerance ±1%
Current Rating (Amps) 635 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 240mOhm Max
Inductance 390 nH
Package / Case Nonstandard, 2 Lead
Frequency - Self Resonant 235MHz