104MSR630KSA02
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
104MSR630KSA02
Beschreibung:
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.728" L x 0.394" W (18.50mm x 10.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 17.684 Ohms
Ratings -
Series MSR
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.1 µF