105-182JS
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
105-182JS
Hersteller:
API Delevan Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 1.8UH 250MA 1.5OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 25 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 250 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Inductance 1.8 µH
Series 105
Type -
Package / Case Nonstandard, 2 Lead
Frequency - Self Resonant 90MHz