105-272GS
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
105-272GS
Hersteller:
API Delevan Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 2.7UH 220MA 2 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 25 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 220 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max
Inductance 2.7 µH
Series 105
Type -
Package / Case Nonstandard, 2 Lead
Frequency - Self Resonant 68MHz