105DCN5R5MCDZ
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
105DCN5R5MCDZ
Beschreibung:
CAP 1F 20% 5.5V THROUGH HOLE
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.768" (19.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.465" (11.80mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 5.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.354" W (17.50mm x 9.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.05Ohm @ 1kHz
Series DCN
Package / Case Radial, Can
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 1 F