105SMH050M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Produkt-Nr.:
105SMH050M
Beschreibung:
CAP ALUM 1UF 20% 50V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 10 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 198.94Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series SMH
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 15 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 1 µF