1092M3-12V
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
1092M3-12V
Beschreibung:
LED PANEL INDICATOR AMBER 12V
Benutzer handbuch
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 4.6" (116.84mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.50" (12.70mm)
Millicandela Rating 13000mcd
Product Status Active
Lamp Color Amber
Ratings DC
Lens Style Round with Domed Top
Series 1092
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Amber
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 25mA