109BC24GC7-1
Sanyo Denki America Inc.
Produkt-Nr.:
109BC24GC7-1
Beschreibung:
FAN BLOWER 51X15MM 24VDC WIRE
Auf Lager : 1249
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Air Flow 4.4 CFM (0.123m³/min)
Noise 43.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.070A
Fan Type Blower
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 12 ~ 27.6VDC
RPM 6200 RPM
Mfr Sanyo Denki America Inc.
Material - Frame Plastic
Features Locked Rotor Protection, Speed Sensor (Tach)
Width 15.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 0.860 in H2O (214.2 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CSA, TUV, UL
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square/Rounded - 51mm L x 52.6mm H
Weight 0.073 lb (33.11 g)
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Material - Blade Plastic
Series San Ace B52
Power (Watts) 1.68 W