109D685X9125C2
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
109D685X9125C2
Hersteller:
Vishay Sprague
Beschreibung:
CAP TANT 6.8UF 10% 125V AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 125 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.219" Dia x 0.608" L (5.56mm x 15.45mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 11.7Ohm
Series TANTALEX®, 109D
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 6.8 µF