10GEEG3QM
Delta Electronics
Produkt-Nr.:
10GEEG3QM
Hersteller:
Delta Electronics
Beschreibung:
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Benutzer handbuch
Number of Positions 3
Ingress Protection -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 28.45mm x 21.60mm
Approval Agency CSA, UL, VDE
Termination Quick Connect
Mounting Type Panel Mount, Flange
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker -
Series GE
Voltage Rating - Appliance Inlet 115/250VAC
Panel Thickness -
Current Rating - Appliance Inlet 10A
Connector Style IEC 320-C14
Mfr Delta Electronics
Connector Type Receptacle, Male Blades
Accomodates a Fuse No
Features -
Filter Type Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Package Bulk
Switch Features -
Current Rating - Filter 10A