11-M100B-C
Qualtek
Produkt-Nr.:
11-M100B-C
Hersteller:
Qualtek
Beschreibung:
MARKER TIE BLACK 18LBS 3.93"
Benutzer handbuch
Tensile Strength 18 lbs (8.16 kg)
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Black
Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Series 11
Wire/Cable Tie Type Marker Strap/Flag Tie
Shelf Life Start -
Mfr Qualtek
Features Labeling Area, UV Resistant
Shelf Life -
Length - Actual 0.328' (100.00mm, 3.93")
Package Bulk
Width 0.098" (2.50mm)
Length - Approximate 4"
Bundle Diameter 0.86" (22.00mm)