Seeed Technology Co., Ltd
Produkt-Nr.:
113990855
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
RF TXRX MOD CELL/NAV CARD EDGE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Current - Transmitting | 20mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Serial Interfaces | I²C, PCM, USB |
| Mounting Type | Card Edge |
| Product Status | Active |
| RF Family/Standard | Cellular, Navigation |
| Power - Output | - |
| Antenna Type | Antenna Not Included |
| Series | EM05-XX |
| Sensitivity | - |
| Memory Size | - |
| Package / Case | Module |
| Data Rate | 150Mbps |
| Current - Receiving | 20mA |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 4.4V |
| Modulation | - |
| Mfr | Seeed Technology Co., Ltd |
| Frequency | - |
| Utilized IC / Part | - |
| Package | Bulk |
| Protocol | BeiDou, Galileo, GLONASS, GPS, GNSS, HSPA+, LTE, UMTS, WCDMA |