11925SA-24M-EA-D0
NMB Technologies Corporation
Produkt-Nr.:
11925SA-24M-EA-D0
Beschreibung:
FAN AXIAL 119X25MM 24VDC WIRE
Benutzer handbuch
Air Flow 79.4 CFM (2.22m³/min)
Noise 33.5dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.080A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 12 ~ 27.6VDC
RPM 2200 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.150 in H2O (37.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 119mm L x 119mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Material - Blade Plastic
Series 11925SA
Power (Watts) 1.92 W