Hammond Manufacturing
Produkt-Nr.:
119DA
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
TRANSFORMER AUDIO 600 TO 8CT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$36.5845
$36.5845
10
$35.3666
$353.666
25
$32.927
$823.175
50
$30.48816
$1524.408
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | - |
| Impedance - Primary (Ohms) | 600 |
| Insertion Loss | - |
| Frequency Range | 30Hz ~ 20kHz |
| Termination Style | Wire Leads |
| Height - Seated (Max) | 2.000" (50.80mm) |
| Voltage - Isolation | - |
| Approval Agency | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 3.280" L x 2.350" W (83.31mm x 59.69mm) |
| Product Status | Active |
| Weight | 1.4 lbs (635 g) |
| Transformer Type | Tube Driver and Speaker Matching |
| Impedance - Secondary (Ohms) | 4, 8 |
| DC Resistance (DCR) - Secondary | - |
| Series | 119 |
| DC Resistance (DCR) - Primary | - |
| Mfr | Hammond Manufacturing |
| Return Loss | - |
| Turns Ratio - Primary:Secondary | - |
| Package | Bulk |
| Frequency Response | ±1dB |
| Power Level | 12W |