Molex
Produkt-Nr.:
1200700157
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
MIC 4P M/MF BULKHEAD FEED-THRU
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Housing Finish | Nickel |
| Housing Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Voltage Rating | 250V |
| Current Rating (Amps) | 4A |
| Material Flammability Rating | - |
| Shell Size - Insert (Convert To) | - |
| Product Status | Active |
| Convert To (Adapter End) | Male Pins |
| Includes | 4 pcs - 1 Adapter, 1 Gasket, 1 Nut, 1 Washer |
| Mfr | Molex |
| Features | - |
| Orientation (Convert From) | Keyed |
| Convert From (Adapter End) | Female Sockets |
| Primary Material | Plastic |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C |
| Shielding | Shielded |
| Number of Positions (Convert To) | 4 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Fastening Type | Threaded |
| Number of Positions (Convert From) | 4 |
| Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| Series | Brad Micro-Change 120070 |
| Orientation (Convert To) | Keyed |
| Connector Style | Standard |
| Housing Color | Black |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 120070 |
| Shell Size - Insert (Convert From) | - |