Molex
Produkt-Nr.:
1200850020
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FA U12 4P AC MA STR PG9 BK V4A
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Cable Opening | 0.098" ~ 0.256" (2.50mm ~ 6.50mm) |
| Backshell Material, Plating | - |
| Insert Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | 250VAC/DC |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 4A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | - |
| Shell Size - Insert | - |
| Mfr | Molex |
| Contact Material | Brass |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Features | Coupling Nut |
| Contact Finish - Mating | Nickel |
| Primary Material | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | - |
| Number of Positions | 3 |
| Color | Black |
| Termination | Crimp |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Threaded |
| Orientation | Keyed |
| Mounting Feature | - |
| Series | Brad Ultra-Lock 120085 |
| Shell Material | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 120085 |