Molex
Produkt-Nr.:
1202440002
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN CIRC RCPT 8POS GOLD SOLDER
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$46.9775
$46.9775
10
$42.8317
$428.317
100
$36.75265
$3675.265
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Cable Opening | - |
| Backshell Material, Plating | - |
| Insert Material | Polyamide (PA), Nylon; Polypropylene (PP) |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | 30V |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 1.5A, 6A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Nickel |
| Shell Size - Insert | M12-8 |
| Mfr | Molex |
| Contact Material | Brass |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets and Male Pins |
| Features | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -25°C ~ 75°C |
| Applications | Automotive, Industrial, Telecommunications |
| Number of Positions | 8 (4 Data + 4 Power) |
| Color | Silver |
| Termination | Solder |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Panel Mount, Through Hole |
| Fastening Type | Threaded |
| Orientation | Keyed |
| Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| Series | Brad Micro-Change CHT 120244 |
| Shell Material | Brass |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 120244 |