12038VA-48P-ET-E0
NMB Technologies Corporation
Produkt-Nr.:
12038VA-48P-ET-E0
Beschreibung:
FAN AXIAL 120X38MM 48VDC WIRE
Benutzer handbuch
Air Flow 189.9 CFM (5.32m³/min)
Noise 59.5dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.400A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 48VDC
Product Status Active
Voltage Range 40 ~ 55.2VDC
RPM 5000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.920 in H2O (229.2 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 120mm L x 120mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Material - Blade Plastic
Series 12038VA
Power (Watts) 21.6 W