1203A3CQEA
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
1203A3CQEA
Beschreibung:
SWITCH SLIDE DPDT 5A 120V
Benutzer handbuch
Switch Travel 2.24mm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard
Current Rating (Amps) 5A (AC/DC)
Contact Finish Silver
Circuit DPDT
Actuator Length 9.40mm
Mounting Type Through Hole
Mechanical Life -
Product Status Active
Series 1000
Voltage Rating - DC 28 V
Switch Function On-Off-On
Contact Timing Not Specified
Operating Force -
Voltage Rating - AC 120 V