12065E103ZAT2A
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
12065E103ZAT2A
Beschreibung:
CAP CER 10000PF 50V Z5U 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient Z5U
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF