1206HS-121EKTS
Delta Electronics/Components
Produkt-Nr.:
1206HS-121EKTS
Paket:
1206
Beschreibung:
FIXED IND 120NH 800MA 260MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 55 @ 300MHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.140" L x 0.085" W (3.56mm x 2.16mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1206
Ratings -
DC Resistance (DCR) 260mOhm
Inductance 120 nH
Series 1206HS
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Frequency - Self Resonant 750MHz