1206HS-181EKTS
Delta Electronics/Components
Produkt-Nr.:
1206HS-181EKTS
Beschreibung:
FIXED IND 180NH 700MA 430MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 55 @ 300MHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.140" L x 0.085" W (3.56mm x 2.16mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 430mOhm
Inductance 180 nH
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Frequency - Self Resonant 900MHz