1206HS-911EJTS
Delta Electronics/Components
Produkt-Nr.:
1206HS-911EJTS
Beschreibung:
FIXED IND 910NH 310MA 2.95OHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 35 MHz
Q @ Freq 45 @ 150MHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 310 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.140" L x 0.085" W (3.56mm x 2.16mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.95Ohm
Inductance 910 nH
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Frequency - Self Resonant 410MHz