1210F473M251CT
Walsin Technology Corporation
Produkt-Nr.:
1210F473M251CT
Beschreibung:
CAP CER 0.047UF 250V Y5V 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.041" (1.05mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 0.047 µF