1210HS-332EMFS
Delta Electronics/Components
Produkt-Nr.:
1210HS-332EMFS
Paket:
1210
Beschreibung:
FIXED IND 3.3UH 300MA 1 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1Ohm
Inductance 3.3 µH
Series 1210HS
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 120MHz