1210HS-562EMFS
Delta Electronics/Components
Produkt-Nr.:
1210HS-562EMFS
Beschreibung:
FIXED IND 5.6UH 250MA 1.3OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 250 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.3Ohm
Inductance 5.6 µH
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 100MHz