1210HS-682EKFS
Delta Electronics/Components
Produkt-Nr.:
1210HS-682EKFS
Beschreibung:
FIXED IND 6.8UH 240MA 1.5OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 240 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm
Inductance 6.8 µH
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 85MHz