APEM Inc.
Produkt-Nr.:
1212C2
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH PUSH SPST-NC 3A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$4.4555
$4.4555
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 55°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder, Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Actuator Type | Round, Plunger |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 12.20mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC), 2A (DC) |
| Circuit | SPST-NC |
| Mounting Type | Panel Mount, Rear |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | 1200 |
| Voltage Rating - DC | 24 V |
| Type | Standard |
| Switch Function | On-Mom |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Mfr | APEM Inc. |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Base Product Number | 1212 |