Keystone Electronics
Produkt-Nr.:
1223
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN PC PIN CIRC 0.093DIA NICKEL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.2945
$0.2945
25
$0.26752
$6.688
100
$0.202065
$20.2065
250
$0.19342
$48.355
500
$0.17898
$89.49
1000
$0.13718
$137.18
2500
$0.125428
$313.57
5000
$0.117591
$587.955
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | 0.093" (2.36mm) Dia |
| Terminal Type | PC Pin |
| Contact Finish Thickness | - |
| Contact Finish | Nickel |
| Length - Below Flange | 0.125" (3.18mm) |
| Length - Above Flange | 0.267" (6.78mm) |
| Termination | Staking Flare |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Mounting Hole Diameter | - |
| Length - Overall | 0.418" (10.62mm) |
| Flange Diameter | 0.125" (3.18mm) |
| Insulation Color | - |
| Mfr | Keystone Electronics |
| Contact Material | Brass |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Pin Size - Above Flange | 0.093" (2.36mm) Dia |
| Terminal Style | Single End |
| Board Thickness | 0.062" (1.57mm) or 0.093" (2.36mm) |