Keystone Electronics
Produkt-Nr.:
1231
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN PC PIN CIRC 0.156DIA NICKEL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.437
$0.437
25
$0.39406
$9.8515
100
$0.29754
$29.754
250
$0.28481
$71.2025
500
$0.26353
$131.765
1000
$0.199652
$199.652
2500
$0.182533
$456.3325
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | 0.156" (3.96mm) Dia |
| Terminal Type | PC Pin |
| Contact Finish Thickness | - |
| Contact Finish | Nickel |
| Length - Below Flange | 0.125" (3.18mm) |
| Length - Above Flange | 0.526" (13.36mm) |
| Termination | Staking Flare |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Mounting Hole Diameter | - |
| Length - Overall | 0.691" (17.55mm) |
| Flange Diameter | 0.215" (5.46mm) |
| Insulation Color | - |
| Mfr | Keystone Electronics |
| Contact Material | Brass |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Pin Size - Above Flange | 0.156" (3.96mm) Dia |
| Terminal Style | Single End |
| Board Thickness | 0.062" (1.57mm) or 0.093" (2.36mm) |