SCHURTER Inc.
Produkt-Nr.:
1241.1032.3
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$4.199
$4.199
50
$3.1274
$156.37
100
$2.46145
$246.145
500
$2.288322
$1144.161
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Ingress Protection | IP40 |
| Actuator Length, Right Angle | - |
| Product Status | Active |
| Actuator Orientation | Top Actuated |
| Operating Force | 250gf |
| Mfr | SCHURTER Inc. |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | Tactile Feedback |
| Contact Rating @ Voltage | 0.05A @ 24VDC |
| Illumination Type, Color | - |
| Switch Travel | 0.45mm |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Actuator Height off PCB, Vertical | 10.00mm |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Standard |
| Circuit | SPST-NO |
| Outline | 12.65mm x 12.65mm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | MTG Green |
| Switch Function | Off-Mom |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 1241.1032 |
| Actuator Material | Polycarbonate (PC) |