SCHURTER Inc.
Produkt-Nr.:
1241.1082.61
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH TACT SPST-NO 0.125A 48V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.9615
$3.9615
50
$2.9488
$147.44
100
$2.3218
$232.18
500
$2.157678
$1078.839
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Ingress Protection | IP40 |
| Actuator Length, Right Angle | - |
| Product Status | Active |
| Actuator Orientation | Top Actuated |
| Operating Force | 250gf |
| Mfr | SCHURTER Inc. |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | Tactile Feedback |
| Contact Rating @ Voltage | 0.125A @ 48VDC |
| Illumination Type, Color | - |
| Switch Travel | 0.45mm |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Actuator Height off PCB, Vertical | 18.25mm |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Round Button |
| Circuit | SPST-NO |
| Outline | 12.65mm x 12.65mm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | MTG Green |
| Switch Function | Off-Mom |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 1241.1082 |
| Actuator Material | Polycarbonate (PC) |