SCHURTER Inc.
Produkt-Nr.:
1241.3998
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 1A 32V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$50.0175
$50.0175
50
$48.81024
$2440.512
100
$46.15404
$4615.404
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Wire Leads |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 22.30mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 1A (AC/DC) |
| Circuit | SPST-NO |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | PSE |
| Voltage Rating - DC | 48 V |
| Type | Piezo |
| Switch Function | Off-Mom |
| Voltage Rating - AC | 32 V |
| Electrical Life | 20,000,000 Cycles |
| Mfr | SCHURTER Inc. |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Silver |