SCHURTER Inc.
Produkt-Nr.:
1241.8547
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH PUSHBUTTON SPST 12A 250V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$55.6985
$55.6985
50
$43.73743
$2186.8715
100
$39.62526
$3962.526
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | LED, Blue |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Ingress Protection | IP64 - Dust Tight, Water Resistant |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Actuator Type | Round, Button |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 19.10mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 12A (AC/DC) |
| Circuit | SPST |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 24 VDC |
| Series | MSM LA CS |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Type | Anti-Vandal, Illuminated |
| Switch Function | Off-On |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mfr | SCHURTER Inc. |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Clear (White Filter/Diffuser) |