SMC Diode Solutions
Produkt-Nr.:
12CTQ030
Hersteller:
Paket:
TO-220AB
Charge:
-
Beschreibung:
12A, 30V, TO-220AB,SCHOTTKY RECT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.798
$0.798
10
$0.6916
$6.916
100
$0.47861
$47.861
500
$0.399912
$199.956
1000
$0.340356
$340.356
2000
$0.303126
$606.252
5000
$0.287176
$1435.88
10000
$0.265905
$2659.05
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220AB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 800 µA @ 30 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 600 mV @ 6 A |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 6A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | 12CTQ |