Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Produkt-Nr.:
12SX3-T
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 1A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$43.2155
$43.2155
10
$37.8138
$378.138
25
$34.57278
$864.3195
50
$32.41191
$1620.5955
100
$30.791305
$3079.1305
250
$29.710908
$7427.727
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Position | 0.320" (8.13mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Release Force | 28gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Solder Turret |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 1A (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | SX |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 71 ~ 141gf |
| Overtravel | 0.004" (0.1mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | 0.020" (0.5mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 12SX |
| Differential Travel | 0.001" (0.025mm) |