12TFET100
Remington Industries
Produkt-Nr.:
12TFET100
Beschreibung:
TUBING 0.081" ID PTFE 100' NAT
Auf Lager : 25
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -75°C ~ 260°C
Diameter - Inside 0.081" (2.06mm)
Color Natural
Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Liquid Protection Oil Resistant
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Type Attributes Smooth
Series *
Type Solid Tubing
Length 100' (30.48m)
Environment Protection Corrosion Resistant
Mfr Remington Industries
Abrasion Protection Abrasion Resistant
Wall Thickness 0.012" (0.30mm)