Molex
Produkt-Nr.:
1300130541
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN ADAPTER 5P-5P F-M PNL MNT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$104.9655
$104.9655
10
$95.703
$957.03
100
$82.11933
$8211.933
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Housing Finish | Nickel |
| Housing Material | Brass |
| Voltage Rating | 600V |
| Current Rating (Amps) | 8A |
| Material Flammability Rating | - |
| Shell Size - Insert (Convert To) | - |
| Product Status | Active |
| Convert To (Adapter End) | Male Pins |
| Includes | 4 pcs - 1 Adapter, 1 Gasket, 1 Nut, 1 Washer |
| Mfr | Molex |
| Features | Mounting Hardware |
| Orientation (Convert From) | Keyed |
| Convert From (Adapter End) | Female Sockets |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Shielding | Unshielded |
| Number of Positions (Convert To) | 5 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Fastening Type | Threaded |
| Number of Positions (Convert From) | 5 |
| Mounting Feature | Bulkhead - Nut |
| Series | Brad Mini-Change 130013 |
| Orientation (Convert To) | Keyed |
| Connector Style | Standard |
| Housing Color | Silver |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 130013 |
| Shell Size - Insert (Convert From) | - |