Molex
Produkt-Nr.:
1301540048
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CORD NEMA 5-15P TO 5-15R 3' YLW
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 75°C |
| 1st Connector | NEMA 5-15P |
| Voltage Rating | 125VAC |
| Color | Yellow |
| Current Rating (Amps) | 15A |
| 2nd Connector | NEMA 5-15R (2) |
| Shielding | - |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 12 AWG |
| Series | Watertite 130154 |
| Length | 3.00' (914.4mm) |
| Approved Countries | Canada, United States |
| Mfr | Molex |
| Approval Agency Marking | CSA, NSF, UL |
| Style | Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots) |
| Features | Covers, Industrial Environments - IP65/66/67, Locking, Outdoor Use, Strain Relief, Watertight, W-Adapter |
| Package | Bulk |
| Cord Type | SOOW |
| Base Product Number | 130154 |
| Number of Conductors | 3 |