TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
130568
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN SPADE TERM 14-16AWG #1/4
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.3325
$0.3325
10
$0.29925
$2.9925
25
$0.29792
$7.448
50
$0.29165
$14.5825
100
$0.249185
$24.9185
250
$0.224276
$56.069
500
$0.211812
$105.906
1000
$0.185658
$185.658
2500
$0.184414
$461.035
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation | Insulated |
| Color | Blue |
| Width - Outer Edges | 0.472" (12.00mm) |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Length - Ring Center to Termination | 0.437" (11.10mm) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 14-16 AWG |
| Stud/Tab Size | 1/4 Stud |
| Series | Plasti-Grip |
| Length - Overall | 1.059" (26.90mm) |
| Insulation Diameter | 0.118" ~ 0.193" (3.00mm ~ 4.90mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Copper |
| Tongue Inside Opening | 0.250" (6.35mm) |
| Features | Serrated Termination |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Package | Bulk |
| Length - Termination | 0.386" (9.80mm) |
| Base Product Number | 1305 |