TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
1318125-1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN HEADER VERT 8POS 2.5MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.116
$3.116
10
$2.77495
$27.7495
100
$2.46354
$246.354
500
$2.265351
$1132.6755
1000
$2.024659
$2024.659
5000
$1.755648
$8778.24
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation Height | 0.700" (17.78mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 250V |
| Contact Finish Thickness - Mating | 15.0µin (0.38µm) |
| Current Rating (Amps) | 5A |
| Contact Type | Tab |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Header |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | Board Lock |
| Pitch - Mating | 0.098" (2.50mm) |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | General Purpose, Industrial |
| Number of Positions | 8 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Detent Lock |
| Insulation Material | Thermoplastic, Polyester, Glass Filled |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Contact Shape | Rectangular |
| Series | Dynamic D-2100 |
| Row Spacing - Mating | 0.148" (3.75mm) |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Insulation Color | Black |
| Contact Length - Post | 0.134" (3.40mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Package | Tube |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 1318125 |