1331R-271J
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
1331R-271J
Beschreibung:
FIXED IND 270NH 530MA 160MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 530mA
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 45 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 530 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Inductance 270 nH
Series 1331R
Type -
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 300MHz