Keystone Electronics
Produkt-Nr.:
1372-1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN PC PIN CIRC 0.020DIA GOLD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.361
$0.361
25
$0.2926
$7.315
100
$0.26619
$26.619
250
$0.24985
$62.4625
500
$0.222585
$111.2925
1000
$0.170601
$170.601
2500
$0.155971
$389.9275
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | - |
| Terminal Type | PC Pin |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Length - Below Flange | 0.051" (1.30mm) |
| Length - Above Flange | 0.040" (1.02mm) |
| Termination | Swage |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Mounting Hole Diameter | 0.031" (0.79mm) |
| Length - Overall | 0.101" (2.57mm) |
| Flange Diameter | 0.050" (1.27mm) |
| Insulation Color | - |
| Mfr | Keystone Electronics |
| Contact Material | Brass |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Pin Size - Above Flange | 0.020" (0.51mm) Dia |
| Terminal Style | Single End |
| Board Thickness | 0.032" (0.81mm) |