Zuhause / Tape / 1.375-5-RP32
minImg
1.375-5-RP32
3M (TC)
Produkt-Nr.:
1.375-5-RP32
Hersteller:
3M (TC)
Beschreibung:
TAPE DBL COATED GRY 1 3/8"X 5YDS
Benutzer handbuch
Usage Bonding
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Gray
Backing, Carrier Acrylic Foam
Product Status Obsolete
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0320" (32.0 mils, 0.813mm)
Series VHB™ RP32
Length 15' (4.6m) 5 yds
Shelf Life Start Date of Shipment
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 200°F (93°C) Max
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 1.38" (34.93mm) 1 3/8"